Burberry Saatleri Hakkında

Burberry Kol Saatleri’nin arkasındaki marka 1856 yılında 21 yaşındaki Thomas Burberry tarafından Basingstoke, Hampshire’de kuruldu.

Şirketin bu günlere gelmesini sağlayan asıl var olma tarihi 1888 olarak Kabul edilebilir, bu tarihte Thomas Burberry gabardine kumaşının patentini alır. Gabardin kumaşı temel olarak tene duyarlı ve hassas, suya dayanıklı ve hava geçiren bir çeşit kumaştır. Gabardin kumaşın kol saatleriyle birlikte kullanılması tam bir ustalık sanatıdır. Gabardin kumaşı Burberry’nin kol saatine uyarlamasından önce sadece İngiliz aristokratları tarafından kullanılan bir kumaştı ve onlar bu kumaşı her türlü aktivitelere katılmak için tercih ediyorlardı: spor faaliyetleri, davetler, toplantılar.

Burberry Kol Saatleri – Romantizm ve Macera Ruhu.

Burberry Kol Saatleri yüksek kaliteli ürünler satmasıyla birlikte ordu üyeleri ve askerler arasında sıkça kullanılan ve tercih edilen bir marka halini almıştır. Bu ünle birlikte 1891’de artık yeni mağazalar açıp büyüme vakti gelmişti, bu nedenle kuruluş merkezlerinin yanında Londra’da Haymarket diye bilinen bir bölgede bayilik açarlar. Bu mağaza halen günümüzde faaldir ve Burberry burayı ana merkezi olarak kabul eder. Şirket yönetimi bu merkezden yürütülür ve Burberry’ye ait yan markaların yönetimi de bu merkezden yürütülür.

1901 yılında, binici temalı bir şövalye Burberry kol saatlerinin ana logosu olarak kullanılmaya başlanır. Bu logo 1911 yılında kendisi ve gemi mürettebatıyla Güney Yarım Küreye ayak basan Roald Amundsen’ın kullandığı markadır, aynı zamanda 1914 yılında Antarktika’yı geçen Ernest Shackleton’ın kullandığı kol saati de Burberry markadır.  Bunların yanında George Mallory Everest’e tırmanma girişimini yaparken kullandığı ceket de Burberry marka bir gabardine cekettir. 1914 yılında Savaş Ofisi tarafından Burberry özel bir göreve davet edilir, görevleri Savaş Ofisi üyelerini değişen hava şartlarına karşı koruyacak ve rahat ettirecek yeni bir ceket icat etmektir. Bu çalışmanın sonucu olarak ortaya günümüzde de halen sıkça kullanılan trençkot ortaya çıkmıştır. Savaş sonrası trençkot siviller arasında da oldukça popüler olmuştur.

Başlangıcından itibaren, bu ünlü tasarım markası kaliteyle eşdeğer tutulmuştur ve günümüzde halen ürünlerini ve modellerini arttırma yolundadır. Burberry Kol Saatleri de bunlarından bir tanesidir, ve kaliteyle birlikte İngiliz tasarımını ve asilliğini kullanmak isterseniz Burberry Kol Saatleri tam da size göre.
1.925,00 TL
%23 İNDİRİM
1.339,00 TL
%44 İNDİRİM
1.709,00 TL
%41 İNDİRİM